Porin pääkirjasto

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Porin pääkirjasto
Gallen-Kallelankatu 12
28101 Björneborg
Björneborg
Porin pääkirjasto
PB 200
28101 PORI
kirjasto@pori.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Telefon 02 621 1100
Barn- och ungdom 044 701 5819
Vuxna 044 701 5810
Omlån 044 701 5817
Reservation 044 701 5810
Bokning av Internetstationer 044 701 5815
Utlåning 044 701 5815
Musik 044 701 5823
Tidningar /nyhetszon 044 701 5822
Dataansvarig 044 701 5891
Inköpsförslag 044 701 5838
Bokning för evenemang och utställningar 044 701 5834
Luettelointiosasto 044 701 5838
Sivukirjasto-osasto 044 701 5840
Informationstjänst 044 701 5810
Kaukopalvelu kirjastoille, seutulainat 044 701 5847
Kaukopalvelu henkilöasiakkaille 044 701 5810

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Aija Amee aija.amee@pori.fi 044 743 5607
Heikki Erkinaro heikki.erkinaro@pori.fi
Maiju Harju maiju.harju@pori.fi 044 701 5819
Kirsi-Marja Heikkinen kirsi-marja.heikkinen@pori.fi
Marianne Helander marianne.helander@pori.fi
Satu Hollman satu.hollman@pori.fi
Hannele Huhtanen
Asko Hursti asko.hursti@pori.fi 044 701 5829
Maarit Jantunen maarit.jantunen@pori.fi
Minna Juhola minna.juhola@pori.fi
Satu Järvi satu.jarvi@pori.fi
Nina Järviluoma nina.jarviluoma@pori.fi
Merja Kalliomäki merja.kalliomaki@pori.fi
Kati Kallionpää kati.kallionpaa@pori.fi 044 701 5828
Minna Kataja minna.kataja@pori.fi 044 701 5847
Paula Kauppila paula.kauppila@pori.fi 044 701 5827
Olli Ketola olli.ketola@pori.fi
Satu Koivukari satu.koivukari@pori.fi
Kaija Koivula kaija.koivula@pori.fi
Pertti Lahdenmäki pertti.lahdenmaki@pori.fi
Marja Luukkonen marja.luukkonen@pori.fi
Päivi Marjamäki paivi.marjamaki@pori.fi
Riitta Mäkinen riitta.makinen@pori.fi
Elina Nikola elina.nikola@pori.fi 044 - 701 5872
Elise Nuotio elise.nuotio@pori.fi
Till Paala till.paala@pori.fi 044 701 5892
Sari Pajunen sari.pajunen@pori.fi
Arja Palonen
Marketta Pennanen-Virhiä marketta.pennanen-virhia@pori.fi
Anne Pihl anne.pihl@pori.fi
Pirjo Pitko pirjo.pitko@pori.fi
Tarja Puodinketo tarja.puodinketo@pori.fi
Eila Salmi eila.salmi@pori.fi
Ulla Salminen ulla.salminen@pori.fi
Henry Salminen henry.salminen@pori.fi
Janna Salo janna.salo@pori.fi 044 - 701 7828
Vesa Taimi vesa.taimi@pori.fi 044 701 5891
Päivi Taipalmaa paivi.taipalmaa@pori.fi
Nina Vaahtera nina.vaahtera@pori.fi
Leena Vainikainen leena.vainikainen@pori.fi
Johanna Vento johanna.vento@pori.fi
Elise Vieremä-Sarr elise.vierema@pori.fi
Kersti Vigand kersti.vigand@pori.fi