Heinola stadsbibliotek

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Heinola stadsbibliotek
Kauppakatu 12
18100 Heinola
Heinola stadsbibliotek
18100 HEINOLA
kirjasto@heinola.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Vuxna (fax) 03 718 8374
Omlån 03 849 3620
Information och kommunikation (enheter) 050 367 0044

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Eija Haapala Kanslist eija.haapala@heinola.fi 044-7976836
Marketta Hovilainen Biblioteksassistent marketta.hovilainen@heinola.fi 044-79776847
Liisa Häyrinen liisa.hayrinen@heinola.fi 050-3670044
Tiina Ketola Föreståndare Barn- och ungdomsavdelning tiina.ketola@heinola.fi 044-7976838
Riku Lehtimäki riku.lehtimaki@heinola.fi 044-4694374
Leena Pietilä Specialbibliotekarie leena.pietila@heinola.fi 044-7976942
Johanna Santala Biblioteksassistent johanna.santala@heinola.fi 044-7976954
Mirja Sipilä Informatiker mirja.sipila@heinola.fi 044-7976842
Kristiina Vilenius Biblioteksassistent Anskaffning kristiina.vilenius@heinola.fi 044-7976844
Sanna Vääriskoski-Kaukanen sanna.vaariskoski-kaukanen@heinola.fi 044-4694375