Jyväskylän pääkirjasto

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Jyväskylän pääkirjasto
Vapaudenkatu 39-41
40100 Jyväskylä
Jyväskylän pääkirjasto
PB 50
40101 JYVÄSKYLÄ
kirjasto.tiedottaja@jkl.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
LAINOJEN UUSINTA, KADONNUT KORTTI 014 266 4123
NEUVONTA: Aikuisten osasto, aineiston varaaminen, tietopalvelu, hankintaehdotukset 014 266 4104
MUSIIKKIOSASTO: Digitointi ja soitonharjoittelutilat 014 266 4115
Tilavaraukset (salit, kerhohuone) 014 266 4111
Lasten- ja nuorten osasto 014 266 4113
Sanoma- ja aikakauslehdet / lehtilukusali 014 266 4119
Tiedotus/Viestintä 014 266 4097
Vahtimestari 014 266 4100
Näyttelyvaraukset, ala-aula 014 266 4120
Näyttelyvaraukset, 2. kerros 014 266 4118
Kaukopalvelu 014 266 4131
Maakuntakokoelma, aluetietokanta 014 266 4130

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Sanna-Maija Haapala sanna-maija.haapala@jkl.fi
Enni Hakkarainen enni.hakkarainen@jkl.fi
Lea Hassinen etunimi.sukunimi@jkl.fi
Sirpa Heinonen etunimi.sukunimi@jkl.fi
Maija Herrala etunimi.sukunimi@jkl.fi
Juha Hälinen juha.halinen@jkl.fi
Heli Joensuu heli.joensuu@jkl.fi
Anna Kainulainen anna.kainulainen@jkl.fi
Marita Kallio etunimi.sukunimi@jkl.fi
Tarja Katajamäki tarja.katajamaki@jkl.fi
Sanna Keralampi sanna.keralampi@jkl.fi
Irmeli Koivisto irmeli.koivisto@jkl.fi
Piia Koskinen piia.koskinen@jkl.fi
Leena Kruuti leena.kruuti@jkl.fi
Juhani Kärkkäinen juhani.karkkainen@jkl.fi
Birgitta Lappalainen birgitta.lappalainen@jkl.fi
Sirpa Leskinen sirpa.leskinen@jkl.fi
Anita Naukkarinen anita.naukkarinen@jkl.fi
Sirpa Nieminen sirpa.marja.nieminen@jkl.fi
Katri Niskanen katri.niskanen@jkl.fi
Riitta Nuutinen etunimi.sukunimi@jkl.fi
Anne Oinonen anne.oinonen@jkl.fi
Timo Okkolin timo.okkolin@jkl.fi
Ursula Pilkkakangas ursula.pilkkakangas@jkl.fi
Katja Prevot etunimi.sukunimi@jkl.fi
Jyrki Pärnänen jyrki.parnanen@jkl.fi
Airi Rautalampi airi.rautalampi@jkl.fi
Aapo Ruuttunen aapo.ruuttunen@jkl.fi
Anu Sormunen anu.sormunen@jkl.fi
Tiina Teijonsalo tiina.teijonsalo@jkl.fi
Marianna Tiensuu marianna.tiensuu@jkl.fi
Mari Vuorinen mari.vuorinen@jkl.fi
Heidi Väisänen heidi.i.vaisanen@jkl.fi