Karleby stadsbiblioteket

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Karleby stadsbiblioteket
Storgatan 3
67100 Karleby
Karleby stadsbiblioteket
67100 KARLEBY
kokkolan.kirjasto@kokkola.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Utlåning 040 806 5124
Barn- och ungdoms- samt musikavdelningen 040 806 5123
Informationstjänst 040 806 5142
Tidningar /nyhetszon 040 806 5127
Information och kommunikation (enheter) 044 780 9564
Vahtimestari 040 806 5127
Omlån 040 806 5124
Reservation 040 806 5124
Hankintaehdotukset 040 806 5142
Tila- ja näyttelyvaraukset 040 806 5127
Lehtisali 040 806 5127
Fax 06 828 9571

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Terhi Aro-Pollari Föreståndare terhi.aro-pollari@kokkola.fi 040 806 5137
Mikaela Byskata-Ahlskog bibliotekarie mikaela.byskata-ahlskog@kokkola.fi 040 806 5131
Ulrika Dahlbäck biblioteksfunktionär ulrika.dahlback@kokkola.fi 040 806 5264
Susann Forsberg biblioteksdirektör susann.forsberg@kokkola.fi 044 780 9564
Lars Harsunen biblioteksfunktionär musik lars.harsunen@kokkola.fi 040 806 5123
Erja Kallioinen avdelningschef erja.kallioinen@kokkola.fi 040 806 5128
Inger Kankkonen avdelningschef inger.kankkonen@kokkola.fi 040 806 5126
Marja-Leena Kauko biblioteksfunktionär marja-leena.kauko@kokkola.fi 040 806 5136
Liisa Kivioja servicesekreterare liisa.kivioja@kokkola.fi 040 806 5140
Mami Kolppanen biblioteksfunktionär fjärrlån mami.kolppanen@kokkola.fi 040 806 5125
Carola Kronqvist biblioteksfunktionär carola.kronqvist@kokkola.fi 040 806 5123
Riitta Lahtonen biblioteksfunktionär riitta.lahtonen@kokkola.fi 040 806 5129
Joonas Lundström vaktmästare joonas.lundstrom@kokkola.fi 044 780 9559
Helinä Mustajärvi biblioteksfunktionär fjärrlån helina.mustajarvi@kokkola.fi 040 806 5130
Asta Märsy-Kiviniemi avdelningschef asta.marsy-kiviniemi@kokkola.fi 040 806 5134
Ulla Möttönen ulla.mottonen@kokkola.fi 040 806 5138
Päivi Pajala bibliotekarie paivi.pajala@kokkola.fi 040 489 2342
Pirjo Pellinen avdelningschef pirjo.pellinen@kokkola.fi 040 806 5265
Päivi Raudaskoski biblioteksfunktionär paivi.raudaskoski@kokkola.fi 040 806 5123
Hanna Saarimaa avdelningschef hanna.saarimaa@kokkola.fi 040 806 5132
Kristiina Sneck biblioteksfunktionär kristiina.sneck@kokkola.fi 040 806 5136
Varpu Suomala biblioteksfunktionär varpu.suomala@kokkola.fi 040 806 5129
Anne Tuominiemi biblioteksfunktionär anne.tuominiemi@kokkola.fi 040 806 5136
Sirpa Tuomisto sirpa.tuomisto@kokkola.fi 040 806 5139