Korsnäs Bokbuss

Välkomna

Tidtabell
tillsvidare - udda veckor

Skolturerna körs ej under skolornas lovdagar.

 

Måndag

9:00 - 9:45 Molpe skola

10:00 -11:00 Taklax skola

12:10 - 13:20 Molpe daghem, Industricentralen

13:25 - 15:30 Molpe banken

 

Tisdag

13:30 - 14:00 Harrström daghem

14:30 - 15:00 Viitaniemi

15:10 - 15:30 Träskvik

15:40 - 16:00 Tuvängsvägen 

16:10 - 16:30 Hienobacken

16:40 - 17:10 Taklax fd mejeri

17:20 - 18:00 Harrström

18:10 - 18:50 Helenelund

19:00 - 19:20 Harrström Norra

19:30 - 19:45 Edsvik

19:50-19:55 Edsvik Tuure

 

Onsdag

14:45 - 15:15 Buketten

15:35 - 15:50 Snickarbacken

16:00 - 16:20 Smedbacken

16:25 - 16:35 Strandmossa

16:40 - 16:50 Brännback

16:55 - 17:05 Solvingsback

17:15 - 17:30 Bjurbäck

17:40 - 17:55 Korsbäck

18:00 - 18:15 Råbacka

18:25 - 19:45 Molpe skola

 

Torsdag

9:00 - 9:30 Kottebo daghem

Nätsidor

Besök oss!

  • Silverbergintie 9, 66200 66200, Korsnäs
  • ovoyvbgrxrg#xbefanf.sv
  • 06 347 9140, alla telefonnummer

Information om byggnaden