Mäntsälä bibliotek

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Mäntsälä bibliotek
Urheilutie 4 B
04600 Mäntsälä
Mäntsälä bibliotek
04600 MÄNTSÄLÄ
kirjasto@mantsala.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Information, reservationer samt förnyande av lån 040 314 5376
Information, reservationer samt förnyande av lån 040 314 5379
Bibliotekschef Anu Järvi-Uutela 040 314 5381
Bokbussen Vega 040 314 5384

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Carita Friberg carita.friberg@mantsala.fi
Maj-Lis Huikkola maj-lis.huikkola@mantsala.fi
Liisa Isomursu liisa.isomursu@mantsala.fi
Eeva Jokiperä eeva.jokipera@mantsala.fi
Anu Järvi-Uutela anu.jarvi-uutela@mantsala.fi
Anne Karjalainen anne.karjalainen@mantsala.fi
Riitta Manninen riitta.manninen@mantsala.fi
Asta Pietarinen asta.pietarinen@mantsala.fi
Tarja Pulkkinen tarja.pulkkinen@mantsala.fi
Elina Uotila elina.uotila@mantsala.fi