Rovaniemen pääkirjasto

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Rovaniemen pääkirjasto
Jorma Eton tie 6
96100 Rovaniemi
Rovaniemen pääkirjasto
96100 ROVANIEMI
kirjasto@rovaniemi.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Telefon 050 315 1485
Aineiston uusinta 050 315 1485
Lasten - ja nuorten osasto 050 315 1486
Musiikkiosasto 050 315 1488
Neuvonta / tietopalvelu 050 315 1495
Tiedotus/Viestintä (toimipisteet) 050 315 1490
Vahtimestari 050 315 1492
Näyttelyvaraukset 050 315 1490
Internet-laitteiden varaukset 050 315 1492
Kaukopalvelu 050 315 1491
Mikko Paajala, kirjastotoimenjohtaja 040 576 2604
Hankinta/Luettelointi 050 315 1484
Tietotekniikka 040 571 0310
Lappi-osasto 050 315 1487
Saamelaiskirjasto 050 315 1493
Tilavaraukset 050 315 1492
Kirjat kotiin kirjastosta 050- 370 4496

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Inka Alhanen inka.alhanen@rovaniemi.fi
Mari Ekman mari.ekman@rovaniemi.fi
Jussi Etto jussi.etto@rovaniemi.fi 050 315 1487
Sanna Haakana sanna.haakana@rovaniemi.fi 050-3151485
Olga Haataja olga.haataja@rovaniemi.fi
Jaana Hannula jaana.hannula@rovaniemi.fi 050-3151486
Aarni Harvala aarni.harvala@rovaniemi.fi 050 315 1468
Soile Huotari soile.huotari@rovaniemi.fi 050 370 4496
Sinikka Kantola sinikka.kantola@rovaniemi.fi
Jarmo Karppinen jarmo.karppinen@rovaniemi.fi 040-540 7687
Leena Kinnunen leena.kinnunen@rovaniemi.fi 040 591 8923
Juha KIvelä juha.kivela@rovaniemi.fi 050 315 1487
Helena Kokko helena.kokko@rovaniemi.fi 050 462 4556
Kimmo Korteniemi kimmo.korteniemi@rovaniemi.fi 050 315 1486
Tapio Koski tapio.koski@rovaniemi.fi 040 571 0310
Tuukka Kulppi tuukka.kulppi@rovaniemi.fi 050 315 1492
Kati Lukkarinen kati.lukkarinen@rovaniemi.fi
Tarja Luukkonen tarja.luukkonen@rovaniemi.fi
Riina Mattila riina.mattila@rovaniemi.fi 016 322 8567
Jouni Mäkinen jouni.makinen@rovaniemi.fi
Marko Niemelä marko.niemela@rovaniemi.fi 040 561 4936
Tarja Niemi tarja.niemi@rovaniemi.fi
Sampo Oikarainen sampo.oikarainen@rovaniemi.fi
Mikko Paajala mikko.paajala@rovaniemi.fi 040 576 2604
Kaija Pernu kaija.pernu@rovaniemi.fi
Irene Piippola irene.piippola@rovaniemi.fi 050-3151493
Pilvi Pirttijärvi pilvi.pirttijarvi@rovaniemi.fi
Eija Rajanen eija.rajanen@rovaniemi.fi
Pasi Rantanen pasi.rantanen@rovaniemi.fi 050 575 1839
Seija Rasmussen seija.rasmussen@rovaniemi.fi
Taru Savola taru.savola@rovaniemi.fi
Anna Kaisa Turunen annakaisa.turunen@rovaniemi.fi
Kati Vuontisjärvi kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi 040 561 4639
Seija Ålander seija.alander@rovaniemi.fi