Seinäjoki huvudbibliotek

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Seinäjoki huvudbibliotek
Alvar Aallon katu 14
60100 Seinäjoki
Seinäjoki huvudbibliotek
PB 217
60101 SEINÄJOKI
kirjasto@seinajoki.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Asiakaspalvelu 06 416 2326
Atk-vastaava 044 425 5447
Neuvonta / tietopalvelu 06 416 2317
Sanoma- ja aikakauslehdet / uutisalue 06 416 2326
Bokning för evenemang och utställningar 06 416 2320
Vahtimestari 044 425 5750
Kaukopalvelu 044 425 5176
Nuoret ja musiikki 06 416 2428
Lasten palvelut 06 416 2319
Asiakaspalvelu 2 06 416 2318
Kahvio 044 742 5899
Aalto bibliotek 06 416 2638

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Sari Aly sari.aly@seinajoki.fi 06 416 2329
Mervi Heikkilä mervi.heikkila@seinajoki.fi 06 416 2320
Elina Hokkanen bibliotekarie elina.hokkanen@seinajoki.fi 06 416 2327
Marika Honkola marika.honkola@seinajoki.fi 044 425 5176
Jani Ikonen jani.ikonen@seinajoki.fi 044 418 1659
Anja Itämäki anja.itamaki@seinajoki.fi 06 416 2329
Pirjo Jaatinen pirjo.jaatinen@seinajoki.fi 06 416 2323
Elina Kortesmäki elina.kortesmaki@seinajoki.fi 06 416 2325
Virpi Kortesniemi virpi.kortesniemi@seinajoki.fi 06 416 2327
Tarja Koskiniemi tarja.koskiniemi@seinajoki.fi 06 416 2327
Hanna Kotila informatiker hanna.kotila@seinajoki.fi 044 418 1010
Outi Kukkonen outi.kukkonen@seinajoki.fi 06 416 2717
Outi Kytöniemi outi.kytoniemi@seinajoki.fi 06 416 2637
Maria Lehtola maria.lehtola@seinajoki.fi 06 416 2717
Salla Leinonen salla.leinonen@seinajoki.fi 06 412 2717
Anna Leivonmäki anna.leivonmaki@seinajoki.fi 06 416 2329
Airi Liinamaa airi.liinamaa@seinajoki.fi 06 416 2327
Kirsti Länsikallio kirsti.lansikallio@seinajoki.fi 06 416 2321
Henna Pakkanen henna.pakkanen@seinajoki.fi 06 416 2717
Jarkko Parkkinen jarkko.parkkinen@seinajoki.fi 06 416 2429
Anne Pohjola anne.pohjola@seinajoki.fi 06 416 2328
Hannele Puhtimäki hannele.puhtimaki@seinajoki.fi 06 416 2426
Sirpa Pukkinen sirpa.pukkinen@seinajoki.fi 06 416 2327
Päivi Ranta paivi.ranta@seinajoki.fi 06 416 2429
Tiina Rinta-Jouppi tiina.rinta-jouppi@seinajoki.fi 06 416 2318
Sirpa Rintamäki bibliotekarie sirpa.rintamaki@seinajoki.fi 06 416 2327
Johanna Saarela johanna.saarela@seinajoki.fi 06 416 2717
Jaana Savela jaana.savela@seinajoki.fi 044 425 5136
Pasi Selin pasi.selin@seinajoki.fi 06 416 2635
Merja Selin merja.selin@seinajoki.fi 06 416 2458
Helena Siltala helena.siltala@seinajoki.fi 06 416 2717
Teija Takala teija.takala@seinajoki.fi 06 416 2328
Jaana Viljanen jaana.viljanen@seinajoki.fi 06 416 2636
Harri Vähäsalo harri.vahasalo@seinajoki.fi 044 425 5750