Tavastehus huvudbibliotek

Kontaktuppgifter

Adress Postadress E-post
Tavastehus huvudbibliotek
Lukiokatu 2
13100 Tavastehus
Tavastehus huvudbibliotek
13100 TAVASTEHUS
lainaus.kirjasto@hameenlinna.fi

Telefonnummer

Avdelning Nummer
Asiakaspalvelu/Uusinnat 03 621 2612
IT-aseman ja lehtisalin info 03 621 3040
Kaukopalvelu 03 621 2284
Tila- ja näyttelyvaraukset 03 621 2611

Personal

Namn Yrkestitel Kontaktuppgifter
Eliisa Erkamo Biblioteksfunktionär eliisa.erkamo@hameenlinna.fi 03 621 2896
Asko Fagerlund Bibliotekarie Nätservice, Häme-Wiki asko.fagerlund@hameenlinna.fi 040 868 6043
Markku Henttonen biblioteksfunktionär Information punkt markku.henttonen@hameenlinna.fi 03 621 2356
Mirja-Riitta Huhtala biblioteksfunktionär mirja-riitta.huhtala@hameenlinna.fi 03 621 3568
Seija Hynninen biblioteksfunktionär seija.hynninen@hameenlinna.fi 03 621 2392
Irmeli Isokivijärvi irmeli.isokivijarvi@hameenlinna.fi 03 621 3632
Inkeri Jurvanen Direktören för biblioteksservice inkeri.jurvanen@hameenlinna.fi (03) 621 2320 tai 040 869 6465
Hanna Kaisti hanna.kaisti@hameenlinna.fi 03 621 2658
Ulla Karila ulla.karila@hameenlinna.fi 03 621 3362
Eeva Karttunen biblioteksfunktionär eeva.karttunen@hameenlinna.fi 03 621 2549
Sini Kiuas bibliotekarie evenemangsproduktion sini.kiuas@hameenlinna.fi (03) 621 2607 tai 050 358 0546
Mervi Koski informatiker mervi.koski@hameenlinna.fi 03 621 2614
Jaana Käki Ledande informatiker Nätservice, Nätbibliotek jaana.kaki@hameenlinna.fi 03 621 2903
Pirjo Lehtilä informatiker Samlingstjänster, katalogisering pirjo.lehtila@hameenlinna.fi 03 621 2596
Tuija Linna biblioteksfunktionär Tidningssal tuija.linna@hameenlinna.fi 03 621 2285
Ilkka Marjanen ilkka.marjanen@hameenlinna.fi 03 621 2610
Ritva Nummenpää servicesekreterare Administrativa tjänster, lokalhyra ritva.nummenpaa@hameenlinna.fi 03 621 2611
Jonna Riikonen jonna.riikonen@hameenlinna.fi 03 621 3494
Jouni Riipinen Vaktmästare / TEKME skötsel av fastighet jouni.riipinen@tekme.fi 03 621 2594
Annukka Ruotsalainen annukka.ruotsalainen@hameenlinna.fi 03 621 4151
Pertti Salmi Servicesekreterare Nätservice, IT pertti.salmi@hameenlinna.fi 03 621 3020
Seija Shemeikka Ledande informatiker Landskapsbibliotek, Undervisnings- och kulturtjänster, gruppbesök seija.shemeikka@hameenlinna.fi 03 621 2928
Janne Sihvonen biblioteksfunktionär Inkassering av oreturnerade lån och förseningsavgifter janne.sihvonen@hameenlinna.fi 03 621 4357
Kaarina Sipilä-Kettunen biblioteksfunktionär Upphandling kaarina.sipila-kettunen@hameenlinna.fi 03 621 2595
Seija Stenberg biblioteksfunktionär seija.stenberg@hameenlinna.fi 03 621 2170
Margit Stenhammar biblioteksfunktionär Barn- och ungdomsavdelning margit.stenhammar@hameenlinna.fi 03 621 2599
Katja Taipale katja.taipale@hameenlinna.fi 03 621 2491
Hannele Tiitto hannele.tiitto@hameenlinna.fi 03 621 3467
Pirjo Tuomi biblioteksfunktionär Prao-elever pirjo.tuomi@hameenlinna.fi 03 621 2548
Taina Valkeajärvi biblioteksfunktionär taina.valkeajarvi@hameenlinna.fi 03 621 5143
Varpu Vallbacka Ledande informatiker Samlilngstjänster, upphandling, donation av böcker, e-material varpu.vallbacka@hameenlinna.fi 03 621 2609
Virpi Virolainen bibliotekarie Samlingstjänster virpi.virolainen@hameenlinna.fi 03 621 2613
Merja Österman biblioteksfunktionär Utställningar merja.osterman@hameenlinna.fi 03 621 2354